FANDOM


Description

Zawartość MediaWiki:Description pojawia się w wyniku dla strony głównej wikii

Opis to krótki tekst, który pojawia się w wynikach wyszukiwania strony głównej danej wiki. Kiedyś element krytyczny do SEO, teraz opis stracił na wadze w związku z niemiłymi zagraniami takimi jak zapychanie słowami kluczowymi. Słowa kluczowe i frazy użyte w opisie nie mają już wpływu na algorytmy wyszukiwarek, ale opisy informujące o treści strony mogą mieć wpływ na ilość kliknięć.

Meta-opis jest instrukcją w nagłówku dokumentu HTML, która pozwala na określenie „reklamowej kopii” strony w wynikach wyszukiwania. Na Fandomie, oprogramowanie MediaWiki odpowiada za składnię HTML strony i pobiera treść strony MediaWiki:Description w celu użycia jej jako zawartości taga <meta name="description">.

Społeczności dzielą domyślny opis zaczynający się: „{{SITENAME}} to społeczność, do której każdy może dołączyć.” W przypadku braku meta-opisu, wyszukiwarki utworzą krótki opis z innych elementów na stronie.

Zwróć uwagę, że mogą minąć dni (a nawet miesiące) zanim zmiany w opisie pojawią się w wynikach wyszukiwania. Komercyjne wyszukiwarki decydują, które strony zaktualizować, dlatego proces aktualizacji jest poza naszą kontrolą.

O czym napisać

Administratorzy mogą wprowadzić zmiany na stronie rozszerzając opis, do 150 znaków (zalecana długość opisu to 80 do 240 znaków). Warto zawrzeć w opisie często poszukiwane pojęcia, których inni fani mogą użyć szukając twojej strony.

MediaWiki:Description w akcji

Czarnobyl Wiki
Elder Scrolls Wiki
Awatar Wiki

Zobacz również

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.